O nás
Informace o službě DOMENA.CZ
K registraci a správě více než 60 různých typů doménových jmen používá IGNUM jedinečný systém DOMENA.CZ, který zcela automaticky vyřizuje požadavky zadané zákazníky, výrazně snižuje dobu zprovoznění objednaných domén a minimalizuje případné chyby při manuálním zpracování požadavků. Díky systému DOMENA.CZ je možné objednanou doménu začít používat během několika minut.
Služby systému DOMENA.CZ využívají rovněž smluvní partneři (subregistrátoři) společnosti IGNUM, kteří mohou v systému snadno registrovat a zaplatit domény pro svoje zákazníky. Společnost IGNUM navíc poskytuje výběr z několika komunikačních rozhraní. Mimo webového rozhraní jsou k dispozici hotové komunikační knihovny pro PHP a .NET, pomocí kterých lze snadno vytvořit plnohodnotný subregistrační systém. IGNUM rovněž dokáže vyjít vstříc zájemcům o vlastní implementaci.
V rámci služby DOMENA.CZ je navíc zdarma poskytována řada dalších služeb pro zákazníky a partnery IGNUM.
Služba DOMENA.CZ eviduje přes 37 000 zákazníků pro které spravuje 158 768 domén. Z toho je 111 176 domén CZ, 22 021 generických domén, 14 182 domén EU a 11 389 ostatních doménových jmen. IGNUM se s více než 18% podílem na všech registrovaných doménách CZ řadí na třetí příčku mezi registrátory domén v ČR.
Profil společnosti IGNUM
Historie společnosti IGNUM s.r.o. sahá do roku 1998, název IGNUM a právní formu společnosti s ručením omezeným nese firma od února roku 2000. Společnost IGNUM od svého založení působí jako profesionální poskytovatel webhostingových a serverhousingových služeb a registrátor internetových domén. IGNUM klade důraz na inovátorský přístup k nabízeným službám i technologiím a na maximální spokojenost svých zákazníků, kterým je k dispozici nonstop technická podpora na telefonech a e-mailu.
Počet zákazníků společnosti IGNUM vykazuje od počátku působení na trhu setrvalý růst, v současné době má IGNUM více než 12 000 hostingových zákazníků a přes 37 000 zákazníků, kteří prostřednictvím služby DOMENA.CZ využívají služeb v oblasti registrace a správy domén.
Společnost IGNUM má status ISP (Internet Service Provider) a disponuje vlastní nezávislou síťovou infrastrukturou, vystavěnou na aktivních prvcích Cisco. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, správce domény CZ, českého sdružení ISP NIX.CZ, evropského sdružení RIPE a je akreditovaným registrátorem domény EU.
Reference
Kromě poskytování vlastních služeb zajišťuje IGNUM kompletní webhostingové služby pro společnost GTS Novera. Mezi další významné zákazníky patří například společnosti Telefonica O2, Vodafone, Tiscali, Sazka, ČSOB, České aerolinie, Unicorn, hlavní město Praha, vyhledávač Jyxo nebo internetové portály Centrum.cz a Seznam.cz
Dokumenty a povolení
Využití cookies
V souladu s ustanovením § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, vás tímto informujeme, že naše servery využívají pro svoji činnost soubory cookies.
IGNUM je členem těchto sdružení a organizací
CZ.NIC
DOMENA.CZ - Akreditovaný registrátor EU domény
RIPE NCC
NIX
0.03395s